• Lato w szkole

      03.07.2024

      Wakacje się zaczęły, ale my nie zwalniamy tempa i szalejemy na „Lecie w szkole”. Czas wypełniony jest świetną zabawą na terenie szkoły oraz podczas wyjść. Wspaniale bawiliśmy się w Akukuu, Gokidz, GoJump, Ampa Parku i Multikinie, a jako że upał doskwiera chłodzimy się na lodach. Byliśmy również w Muzeum Archeologicznym, Fabryce cukierków, Ministerstwie Tajemnic i wielu innych ciekawych miejscach. Zapraszamy za rok :)

     • Pożegnanie klasy ósmej

      27.06.2024

      Ostatni raz z moją klasą…. Czyli pożegnanie klas ósmych, były chwile wzruszeń i chwile radości, mamy nadzieję że nasi Absolwenci zapamiętają piękne wspomnienia ze szkoły na długo i czasem nas odwiedzą.

      Powodzenia Ósmiklasiści!

     • Podsumowanie roku

      27.06.2024

      W czwartek 20 czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie mijającego roku szkolnego. Uroczystość prowadziła dyrektor szkoły pani Urszula Guzikowska. Uczniowie otrzymali liczne wyróżnienia, dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • Szkoła z pasją pomagania - ALMA SPEI

      11.06.2024

      5 czerwca w sali teatralnej Parafii Jadwigi Królowej przy ul. Łokietka odbyła się uroczysta Gala podsumowująca całoroczny konkurs "Szkoła z pasją pomagania" ALMA SPEI. Kolejny już raz zdobyliśmy ten zaszczytny tytuł oraz certyfikat, który z radością i dumą odebrała reprezentacja naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie naszej całej społeczności szkolnej za niesioną pomoc i wspieranie naszych wolontariackich akcji.

     • Milionerzy

      23.05.2024

      W środę 22 maja uczniowie wszystkich klas 1 - 3 wzięli udział w emocjonującym turnieju "Milionerzy". W trzyosobowych zespołach zmierzyli się z zadaniami różnych kategorii. Wykazali się doskonałą wiedzą z edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej, języka angielskiego, technicznej oraz wiedzy ogólnej. W turniejowej rywalizacji zwyciężyły klasy A. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tej wspaniałej zabawie. Organizatorką naszych szkolnych "Milionerów" była p. A. Michalik.

       

     • Bezpieczna szkoła za gola

      22.05.2024

      Kolejny sukces. W VIII edycji turnieju piłkarskiego organizowanego przez firmę Przybylski nasza drużyna wywalczyła III miejsce. Udział w turnieju uwarunkowany był liczbą głosów uzyskanych we wcześniejszym głosowaniu, w którym wzięła udział cała szkolna społeczność. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i cieszymy się rezultatami.

     • Dzień Języków Obcych

      02.05.2024

      W ramach obchodów Dnia Języków Obcych, 24 kwietnia (środa) w świetlicy szkolnej odbył się Koncert Poezji Obcojęzycznej pt. ,,Język niejedno ma imię”.

      Celem koncertu było pokazanie różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreślenie wartości narodowego języka. Na scenie wystąpili uczniowie, którzy zaprezentowali wiersze w języku: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim.

      Podczas koncertu mogliśmy również wysłuchać uczniów deklamujących wiersze w swoich językach ojczystych: armeńskim, białoruskim, ukraińskim. Nasi uczniowie pochodzą z różnych środowisk językowych i każdy z nich miał możliwość przedstawić różnorodność językową poprzez poezję obcojęzyczną.

      Uczestnicy koncertu zaśpiewali także piękne piosenki w języku francuskim, ukraińskim i angielskim.

      Obok recytacji wierszy i śpiewu piosenek mogliśmy zobaczyć na scenie wspaniałe popisy taneczne. 

      Podsumowaniem koncertu było wspólne śpiewanie piosenki pt. „ We Are the World”. Słowa tego znanego utworu stały się myślą przewodnią koncertu „chociaż każdy z nas jest inny - może zmieniać świat na lepsze, bo to my ten świat tworzymy".

     • "Laur Olimpijski"

      16.04.2024

      W dniu dzisiejszym 16 kwietnia 2024 roku jeden z ubiegłorocznych absolwentów naszej szkoły Kirill V. odebrał Laur Olimpijski - nagrodę ustanowioną przez Radę Miasta Krakowa dla uczniów krakowskich szkół za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i turniejach.

      Kirill V. w roku ubiegłym, będąc uczniem klasy ósmej, otrzymał tytuł laureata 2 stopnia i srebrnego medalisty w Zawodach XVII Olimpiady Informatycznej.

      Serdecznie gratulujemy i czekamy na naśladowców.

     • 107-ka zwiedza świat - Wycieczka do USA

      21.03.2024

      20 marca w naszej szkole odbył się finał wydarzenia „107-ka zwiedza świat -Wycieczka do USA”.

      Nasi uczniowie pierwszą klasą linii lotniczej 107-ka Airline „polecieli” na występ gwiazd do Nowego Jorku. Na scenie prezentowali się między innymi Taylor Swift i jej zespół taneczny, Pitbull i Kesha oraz Adriana Grande. Michael Jordan zaprezentował tricki koszykarskie. Zarapował dla nas sam Eminem. Na gali obecni byli też Marilyn Monroe, Britney Spears, Michael Jackson, kowboje z Texasu, piękne Hawajki i wiele innych wspaniałych postaci, które znamy z amerykańskiej kultury.

      Uczniowie brali udział w zagadkach, quizach i rozgrywkach sportowych związanych z USA. W ramach klasowej integracji razem z wychowawcami robili lemoniadę i zjadali pancakes, apple pie, brownie i popcorn (a to dzięki wspaniałym rodzicom, którzy dostarczyli przekąski do szkoły). Kilka dni wcześniej uczniowie przygotowywali wspólnie plakaty dotyczące Stanów Zjednoczonych, które można oglądać na korytarzach naszej szkoły. What a great week! What a wonderful day! We love the USA!

     • Dzień otwarty

      15.03.2024

      W środę 23 marca odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Nauczyciele i uczniowie gościli w murach szkoły przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami.

      Z myślą o nich przygotowaliśmy bogaty zestaw atrakcji: prezentacja dorobku szkoły, przedstawienie teatralne "Legenda o smoku wawelskim", gry i zabawy sportowe, gry stolikowe, zajęcia umuzykalniająco-taneczne, zajęcia plastyczne, zajęcia w pracowni komputerowej i w bibliotece szkolnej, strefa logicznych zabaw, eksperymenty i doświadczenia chemiczne oraz pokaz skręcania balonów.

     • Zima w szkole

      26.02.2024

      W dniach 12.02.-16.02. w naszej szkole 40 dzieci uczestniczyło w akcji „Zima w szkole”.

      Wszyscy świetnie się bawili. Nie było czasu na nudę.

      Byliśmy w Gojump, Goair, AmpaParku, WOMAI, Multikinie na filmie pt. „Wyfrunięci” oraz w teatrze Groteska na przedstawieniu pt. „ Brzydkie kaczątko”.

      Bawiliśmy się w Parku Krakowskim oraz spacerowaliśmy Plantami.

     • Spotkanie z podróżnikiem

      09.02.2024

      W czwartek 8 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem "W amazońskiej dżungli". Podróżnicy mówią o sobie, że "przybliżają ludziom świat" docierając do tajemniczych i egzotycznych miejsc na Ziemi. Na spotkaniach, podczas prezentacji zdjęć przekazali dużo informacji i ciekawostek przyrodniczych oraz o lokalnych społecznościach.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 im. Tadeusza Boya Żeleńskiego w Krakowie
   • (12) 633 07 14
   • (12) 416 32 40
   • ul. Zdrowa 6,
    31-216 Kraków,
    Poland
   • Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek 7:30 - 14:30
    Czwartek - dzień kancelaryjny, bez przyjmowania stron

    W okresie wakacyjnym sekretariat czynny 9.00 - 13.00
  • Logowanie