• Małopolskie konkursy przedmiotowe

      18.12.2023

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do kolejnych etapów konkursów kuratoryjnych przeszli:

       

      Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego - Marysia z 7b,

      Małopolski Konkurs Historyczny -  Gavrill z 8a,

      Małopolski Konkurs Chemiczny - Michał K z 8a oraz Tomek K. z 8a,

      Małopolski Konkurs Biologiczny - Tomek K. z 8a,

      Małopolski Konkurs z Fizyki - Tomek K. z 8a,

      Małopolski Konkurs Matematyczny - Tomek K. z 8a.

       

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy

     • Szkolny Dzień Integracji

      05.12.2023

      W czwartek 30 listopada obchodziliśmy Szkolny Dzień Integracji. Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu na sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce spotkania z zaproszonymi gośćmi, prezentacje i miniwykład na temat osób w spektrum autyzmu, występy taneczne uczennic z klas 6 i 7 oraz pokaz gimnastyki artystycznej uczennicy z klasy 5 a. Klasa 3 b zaśpiewała piosenkę z przesłaniem pt. "Nie bój się chcieć". Uczniowie brali też udział w tańcach integracyjnych oraz czerpali doznania z przygotowanych ścieżek sensorycznych.

     • „JEŻ- Junior-Edu-Żywienie”

      24.11.2023

      22 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani prof. Krystyna Gutkowska, dyrektor Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, która jest współautorką ogólnopolskiego programu „JEŻ- Junior-Edu-Żywienie”.

      Klasy 5a w czasie lekcji „Moc niemarnowania żywności” i klasa 7b „Bądź świadomy- czytaj, pytaj” wzięły udział w warsztatach ewaluacyjnych prowadzonych przez naszych nauczycieli z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach projektu.

     • Parada postaci Disney’a

      21.11.2023

      17 listopada w piątek w 107-ce odbyła się Parada postaci Disney’a. Było wesoło, głośno i tanecznie w rytmie Hakuna Matata. Przez korytarze naszej szkoły dostojnym krokiem przechodziły Księżniczki, przebiegały Myszki Mickey i Minnie, dreptała Kaczka Daisy, grupa niebieskich Stitchów i wielu innych bohaterów. Oglądnijcie zdjęcia i sprawdźcie jakie postacie jeszcze rozpoznajecie.

     • Narodowe Święto Niepodległości - klasy I-III

      14.11.2023

      W dniu dzisiejszym, tj. 13 listopada społeczność szkolna klas 1 - 3 świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 3 a, 3 b i 3 c zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Jaglarz, p. Anny Jaskowskiej-Firek i p. Malwiny Kokosińskiej. W tańcu niepodległościowym wystąpili uczniowie z klasy 2 b pod opieką p. Agnieszki Skrzyńskiej.

      Słowem, piosenką i tańcem dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Pięknie i godnie zabrzmiał hymn Polski. Recytatorski, wokalne i taneczne umiejętności uczniów nagrodzone zostały gromkimi brawami.

     • "Biało - czerwona dla przedszkolaka"

      10.11.2023

      W ramach projektu „Biało – czerwona dla przedszkolaka” uczniowie klasy 7b odwiedzili Samorządowe Przedszkole nr 83 w Krakowie. Celem projektu jest utrwalenie wśród najmłodszych znajomości polskich symboli narodowych. W tym roku dzieci dzięki swoim starszym koleżankom i kolegom poznawali Godło Rzeczypospolitej Polskiej. Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem biorą udział w tym wyjątkowym projekcie. 

       

     • Zajęcia edukacyjne - Cogiteon

      09.11.2023

      Zazwyczaj kiedy zaglądamy do pustego pudełka mówimy, że nic w nim nie ma. Czy rzeczywiście tak jest? Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty! A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? Na te pytania odpowiedzi poznali dzisiaj nasi uczniowie dzięki pokazom przeprowadzonym przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

      Serdecznie dziękujemy za wizytę

     • Ślubowanie klas I.

      25.10.2023

      Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest Ślubowanie klas pierwszych. W tym roku odbyło się ono 17 października. Pierwszoklasiści odśpiewali Hymn Szkoły, zaprezentowali się artystycznie i ślubowali przed panią Dyrektor, wychowawcami oraz rodzicami. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

     • (Nie) bezpiecznie wokół nas "Szkoła dookoła"

      11.10.2023

      Uczniowie klas 4 - 7 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu (Nie) bezpieczenie wokół nas „Szkoła dookoła”. Jest to zamierzenie edukacyjne mające na celu uczenie radzenia sobie z zagrożeniami takimi jak narkotyki, alkohol, kontakt z nieznajomymi, czy zagrożeniami w sieci Internet.
      Specyfiką projektu jest wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości, dające efekt niezwykłego zaangażowania uczniów w prowadzone zajęcia. 
      Lekcje realizowane z wykorzystaniem okularów VR były doświadczeniam ciekawym, dla niektórych zupełnie nowym.

      Mamy nadzieję, że treści przekazywane w ten nowoczesny sposób zostaną w pamięci naszych uczniów na zawsze. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 im. Tadeusza Boya Żeleńskiego w Krakowie
   • (12) 633 07 14
   • (12) 416 32 40
   • ul. Zdrowa 6,
    31-216 Kraków,
    Poland
   • Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek 7:30 - 14:30
    Czwartek - dzień kancelaryjny, bez przyjmowania stron
  • Logowanie