• „JEŻ- Junior-Edu-Żywienie”

      24.11.2023

      22 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani prof. Krystyna Gutkowska, dyrektor Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, która jest współautorką ogólnopolskiego programu „JEŻ- Junior-Edu-Żywienie”.

      Klasy 5a w czasie lekcji „Moc niemarnowania żywności” i klasa 7b „Bądź świadomy- czytaj, pytaj” wzięły udział w warsztatach ewaluacyjnych prowadzonych przez naszych nauczycieli z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach projektu.

     • Parada postaci Disney’a

      21.11.2023

      17 listopada w piątek w 107-ce odbyła się Parada postaci Disney’a. Było wesoło, głośno i tanecznie w rytmie Hakuna Matata. Przez korytarze naszej szkoły dostojnym krokiem przechodziły Księżniczki, przebiegały Myszki Mickey i Minnie, dreptała Kaczka Daisy, grupa niebieskich Stitchów i wielu innych bohaterów. Oglądnijcie zdjęcia i sprawdźcie jakie postacie jeszcze rozpoznajecie.

     • Narodowe Święto Niepodległości - klasy I-III

      14.11.2023

      W dniu dzisiejszym, tj. 13 listopada społeczność szkolna klas 1 - 3 świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 3 a, 3 b i 3 c zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Jaglarz, p. Anny Jaskowskiej-Firek i p. Malwiny Kokosińskiej. W tańcu niepodległościowym wystąpili uczniowie z klasy 2 b pod opieką p. Agnieszki Skrzyńskiej.

      Słowem, piosenką i tańcem dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Pięknie i godnie zabrzmiał hymn Polski. Recytatorski, wokalne i taneczne umiejętności uczniów nagrodzone zostały gromkimi brawami.

     • "Biało - czerwona dla przedszkolaka"

      10.11.2023

      W ramach projektu „Biało – czerwona dla przedszkolaka” uczniowie klasy 7b odwiedzili Samorządowe Przedszkole nr 83 w Krakowie. Celem projektu jest utrwalenie wśród najmłodszych znajomości polskich symboli narodowych. W tym roku dzieci dzięki swoim starszym koleżankom i kolegom poznawali Godło Rzeczypospolitej Polskiej. Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem biorą udział w tym wyjątkowym projekcie. 

       

     • Zajęcia edukacyjne - Cogiteon

      09.11.2023

      Zazwyczaj kiedy zaglądamy do pustego pudełka mówimy, że nic w nim nie ma. Czy rzeczywiście tak jest? Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty! A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? Na te pytania odpowiedzi poznali dzisiaj nasi uczniowie dzięki pokazom przeprowadzonym przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

      Serdecznie dziękujemy za wizytę

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 im. Tadeusza Boya Żeleńskiego w Krakowie
    • (12) 633 07 14
    • (12) 416 32 40
    • ul. Zdrowa 6,
     31-216 Kraków,
     Poland
    • Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek 7:30 - 14:30
     Czwartek - dzień kancelaryjny, bez przyjmowania stron
   • Logowanie